دانلود سوالات فراگیر حسابداری

فراگیر ارشد حسابداری

 

توضیحات

دانلود سوالات فراگیر حسابداری کارشناسی ارشد منبع مناسبی جهت مطالعه دانشجویان و فارغ التحصیلان  متقاضی ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از طریق آزمون فراگیر هست .
آزمون فراگیر در اصل ترم یک رشته تحصیلی ارائه می شود که بنا بر شرایط مندرج در دفترچه راهنمای فراگیر پس از گذراندن این چند واحد درسی می تواند به عنوان دانشجو در دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند .

دانلود سوالات فراگیر حسابداری دانشگاه پیام نور از سال 86 تاکنون مرجع مناسبی جهت آشنایی با سوالات این رشته و همچنین آمادگی بهتر برای خواندن نکات مهم دروس می باشد

اگر سالی موجود نبود در بخش نظرات یا تماس اطلاع دهید تا اضافه کنیم

معرفی رشته :

گرایش های ارشد حسابداری : شامل گرایش حسابداری، گرایش حسابرسی، گرایش حسابداری مدیریت می باشد. هدف از ایجاد گرایش حسابداری ارائه خدمات مالی و تهیه گزارش های مالی جهت ارائه آن به واحدهای اقتصادی می باشد. گرایش حسابداری مهم ترین گرایش کارشناسی ارشد حسابداری می باشد که از طریق ارائه و آنالیز اطلاعات مالی و ارائه به اشخاص استفاده کننده از جمله ذی نفعان، وظیفه اصلی خود را انجام می دهند. حسابداران به افراد در جهت دهی تصمیمات سرمایه گذاری و مالی کمک کرده و از این طریق نقش به سزایی در امور مالی ایفا می کنند.

مقایسه گرایش های :

گرایش حسابداری در مقایسه با حسابرسی و حسابداری مدیریت پذیرش و طرفدار بیشتری دارد. در کل جذاب ترین گرایش ارشد حسابداری، همین گرایش حسابداری است.

در حالت واقعی، هیچ تفاوتی بین فارغ التحصیلان حسابداری و حسابرسی و حسابداری مدیریت وجود ندارد به جز یک سری درس در مقطع ارشد که به صورت تخصصی در یک حوزه تدریس می شود. همه در آزمون دکترا نیز شانس کاملاً برابری دارند.

ادامه تحصیل و بازار کار

برخی افراد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری کار زائدی میدانند، زیرا شرایط شغلی این رشته به گونه ای است که فارغ التحصیلان کارشناسی می توانند به راحتی وارد بازار کار شده و نیاز به ارائه مدرک ارشد نمی باشد؛ ولی اگر قصد عضویت در هیئت علمی، دیدگاه پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه های تخصصی حسابداری را دارید باید ادامه تحصیلی بدهید.

لینک های مفید

سایت سازمان سنجش آموزش کشور

سایت پیام نور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود کد امنیتی *از محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را تکمیل کنید.