سوالات فراگیر اخلاق-فسلفه اخلاق

فراگیر اخلاق-فسلفه اخلاق

فراگیر اخلاق-فسلفه اخلاق

توضیحات

دانلود سوالات فراگیر اخلاق-فسلفه اخلاق کارشناسی ارشد منبع مناسبی جهت مطالعه دانشجویان و فارغ التحصیلان  متقاضی ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از طریق آزمون فراگیر هست .
آزمون فراگیر در اصل ترم یک رشته تحصیلی ارائه میشود که بنا بر شرایط مندرج در دفترچه راهنمای فراگیر پس از گذراندن این چند واحد درسی میتواند به عنوان دانشجو در دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند .

دانلود سوالات کارشناسی ارشد پیام نور این رشته از سال 90تاکنون مرجع مناسبی جهت آشنایی با سوالات این رشته و همچنین امادگی بهتر برای خواندن نکات مهم دروس میباشد

اگر سالی موجود نبود در بخش نظرات یا تماس اطلاع دهید تا اضافه کنیم

معرفی رشته :

رشته کارشناسی ارشد اخلاق دارای دو گرایش اخلاق اسلامی و فلسفه اخلاق می باشد.
اخلاق اسلامی اخلاقی است که در چارچوب اسلام است. اخلاق اسلامی سه بخش اصلی دارد:

  1. رابطه با خدا: کارهایی که آدمی باید در برابر خدا بکند، مانند نماز و روزه و دعا
  2. رابطه با مردم: برخورد فرد و رفتارهایش با مردم و دیگر اعضای جامعه، مانند رفتار نقش‌های خانواده و دوستی. عموما منظور از اخلاق اسلامی بیشتر این بخش است.

3- رابطه با خود: چارچوب برخورد انسان با خودش، مانند حسد (رشک) و چگونگی غذا خوردن
فلسفه اخلاق شاخه‌ای است از فلسفه که به استدلال درباره پرسش‌های بنیادین اخلاقیات می‌پردازد. درستی و نادرستی امور، شناخت امور خیر و شر، و باز شناسی فضایل، مسائل بنیادین اخلاق را تشکیل می‌دهند.

فلسفه اخلاق یکی از رویکردهای علم اخلاق است و بدون در نظر گرفتن نقش و اهمیت آن و پیش کشیدن سؤالاتی که این حوزه از فلسفه مطرح می‌کند نمی‌توان فهم کاملی از اخلاق و اخلاقیات کسب کرد.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل:  برنامه درسی (سرفصل)کارشناسی ارشد اخلاق و تعداد واحدها، دانشگاه های دارای رشته کارشناسی ارشد اخلاق، معرفی سایر گرایشهای ارشد و دکتری فلسفه (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار رشته کارشناسی ارشد اخلاق ارایه می شود.

کارشناسی ارشد

تعداد کل واحدها : 32 واحد
دروس مشترک : 8 واحد
دروس تخصصی  و اختیاری : 20 واحد
پایان نامه : 4 واحد

 

 

لینک های مفید

سایت سازمان سنجش آموزش کشور

سایت پیام نور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود کد امنیتی *از محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را تکمیل کنید.