سوالات فراگیر مشاوره خانواده

سوالات فراگیر مشاوره خانواده

 

سوالات فراگیر مشاوره خانواده

دانلود سوالات فراگیر رشته مشاوره خانواده منبع مناسبی :
جهت مطالعه دانشجویان و فارغ التحصیلان  متقاضی ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از طریق آزمون فراگیر هست .
آزمون فراگیر در اصل ترم یک رشته تحصیلی ارائه می شود .
بنا بر شرایط مندرج در دفترچه راهنمای فراگیر پس از گذراندن این چند واحد درسی می تواند به عنوان دانشجو در دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند .دانلود سوالات فراگیر مشاوره خانواده دانشگاه پیام نور از سال 85 تاکنون مرجع مناسبی جهت آشنایی با سوالات این رشته و همچنین آمادگی بهتر برای خواندن نکات مهم دروس می باشد.
اگر سالی موجود نبود در بخش نظرات یا تماس اطلاع دهید تا اضافه کنیم

 

مشاوره‌ یکی از رشته‌های گروه علوم انسانی است. همپوشانی این رشته با رشته‌ی روانشناسی باعث می‌شود تا داوطلبان علاقه‌مند به حوزه‌ی سلامت روان که با رتبه‌شان در رشته‌ی روانشناسی پذیرش نخواهد شد، به آن روی آورند. رشته مشاوره در مقطع کارشناسی بدون گرایش است و در مقطع ارشد دارای ۴ گرایش :
مشاوره‌ی خانواده
تحصیلی
شغلی
توان‌بخشی
است که این رشته‌ها در عمل و بازار کار تفاوت چندانی نخواهند داشت.
وضعیت بازار کار رشته‌ی مشاوره امروزه نسبت به قبل، با افزایش آگاهی‌های روان‌شناختی مردم  افزایش‌یافته و پیچیدگی جامعه و آمیختگی آن با انواع استرس‌ها، لزوم کمک گرفتن از مشاوران را زیادتر کرده است.فارغ‌التحصیلان رشته‌ی مشاوره می‌توانند در مراکز خصوصی و کلینیک‌ها، ادارات دولتی، آموزش‌ و پرورش، شهرداری‌ها، مراکز نیروی انتظامی، مهدکودک‌ها و سرای محله‌ها فعالیت کنند.همچنین کار در کارخانه‌ها از جمله گزینه‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان گرایش شغلی است و توان‌ بخشی‌ها نیز می‌توانند در سرای سالمندان، بهزیستی، مراکز باز توانی، زندان‌ها، کمیته امداد و یا مراکز ترک اعتیاد فعالیت بیشتری داشته باشند.

 

 

لینک های مفید

سایت سازمان سنجش آموزش کشور

سایت پیام نور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود کد امنیتی *از محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را تکمیل کنید.